عنوان

اخبار > دیدارهای روز دوم آقای دربندی معاون محترم بین الملل بنیاد سعدی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدارهای روز دوم آقای دربندی معاون محترم بین الملل بنیاد سعدی

روز جمعه 6 اسفند 1395 (برابر با 24 فوریه 2017) آقای دربندی و هیئت همراه دیدارهایی در خصوص گسترش و ترویج زبان فارسی به عنوان زبان فرهنگی با قدمت 7000 ساله داشتند:

1-    دانشگاه دولتی بلاروس

آقای دربندی در دانشکده روابط بین الملل دانشگاه دولتی بلاروس در ملاقات با تنی چند از مقامات این دانشگاه همچون آقای شادورسکی رییس این دانشکده، آقای خودین سرگی نیکلایویچ معاون امور تحصیلی این دانشگاه، آقای والریویچ الگ پرزاشکویچ استادیار گروه تاریخ، آقای باراووی ویتالی روستیسلاوویچ مدیر گروه زبان های شرقی، خانم ترانه هاتف حقی مدیر گروه زبان فارسی، و آقای پاولوف الگ یوگنییویچ استاد زبان فارسی، ضمن توضیح درباره خدماتی که بنیاد سعدی می تواند در اختیار دانشگاه ها و مدارس مختلف جهان قرار دهد، سخنانی درباره زبان و ادبیات فارسی به عنوان یک زبان لطیف و شاعرانه ایراد نمودند و نمونه هایی از انتشارات جدید بنیاد را به  میزبان اهدا کردند .

بخش دیگر این برنامه که دیدار با دانشجویان فارسی آموزاین دانشکده بود، در یک نشست صمیمی به تبادل نظر پرداخته شد و به سوالات آنان پاسخ دادند .

2-    دیدار با سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در مینسک

دراین دیدار برای هماهنگی با اهداف آموزشی و تسهیل در روند ارایه خدمات بنیاد به فارسی آموزان گفتگوهای مفصلی صورت گرفت.

3-     خانه دوستی

 

پایان بخش دیدارهای نمایندگان بنیاد سعدی دیدار از خانه دوستی و گفتگو با اعضای هیئت مدیره خانه دوستی بود که با گفتگو در باره ارایه طرح گسترش زبان فارسی و تامین استاد و منابع درسی از سوی بنیاد سعدی و حمایت خانه دوستی ایرانیان همراه شد .


٢٠:٥٢ - 1395/12/10    /    شماره : ٦٧٣٠٨٠    /    تعداد نمایش : ٤٣١خروج
دوره دکتری پژوهش‌محور ویژه دانشجویان غیر‌ایرانی
دانشگاه ادیان و مذاهب به‌عنوان تنها دانشگاه تخصصی در حوزه‌ی ادیان و مذاهب در ایران، برای دانشجویان غیر‌ایرانی دوره دکتری پژوهش‌محور برگزار می‌کند. این دوره در 16 رشته مختلف در حوزه ادیان، مذاهب، عرفان، فلسفه و کلام اسلامی، شیعه‌شناسی، و مطالعات زنان برگزار می‌شود. عنوان رشته‌ها در پایان ارائه شده است.
 ٠٠:٤٧ - 1397/05/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
مرکز آموزش غیرحضوری (مجازی)
ارتباطات بین‌المللی جمعی از دانشوران حوزه علمیه قم به‌انگیزه گفت‌وگو و تعامل دینی و مذهبی و معرفی اسلام و مکتب تشیع، سبب شد که در سال ۱۳۷۳ مؤسسه‌ای را برای مطالعات و تحقیقات ادیان و مذاهب بنیان‌گذارند تا در آنجا درباره حوزه‌های مطالعاتی ادیان، مذاهب اسلامی، شیعه‌شناسی و مطالعات تطبیقی به‌صورت تخصصی پژوهش کنند.
 ٠٠:٤٣ - 1397/05/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
کنفرانس بین‌المللی "محاسبات و سامانه‌های توزیع‌شده DCHPC2018))" در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات
اولین کنفرانس بین‌المللی "محاسبات و سامانه‌های توزیع‌شده DCHPC2018))" در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با حمایت های مادی و معنوی تعدادی از دانشگاه‌های معتبر داخل و خارج از کشور در آذر ماه 1397 توسط دانشگاه قم و شرکت تحلیل‌گران پویا اندیش ارتباطات امروز، برگزار می شود.
 ١٢:٠٠ - 1397/04/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش مراسم اعطای دیپلم به فارغ التحصیلان خارجی در دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس
در روز شنبه مورخه 7 جولای 2018 برابر با 16/4/1397 مراسم اعطای دیپلم به فارغ التحصیلان خارجی دانشکده پزشکی با تخصص پزشکی و داروسازی در محل تالار اجتماعات دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس، برگزار شد.
 ١٩:٠٠ - 1397/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>