عنوان

اخبار > برگزاری روز قدس در شهر مینسک - بلاروس


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری روز قدس در شهر مینسک - بلاروس

روز جمعه آخرین روز رمضان96 سالن اجتماعات هتل یوبیلینی این شهر شاهد اجتماع قریب به 145 نفراز اهل سنت، شیعیان، ایرانیان مقیم و دانشجویان ایرانی بودکه به همین مناسبت گردهم آمدند دراین نشست که به همت رایزنی فرهنگی انجام شد مفتی اعظم مسلمانان بلاروس نخستین سخنران بود که بعد از طی سخنانی طولانی اظهار نمود: براساس ایده رهبر بزرگ انقلاب اسلامی در ایران، که پایه آن اسلام بود روز قدس پیشنهاد شدوامروزهمه برای آن ارزش قایلند. داعش سعی می کند اعمال خود را به نام مسلمانان نشان دهند واین دردآور است درحالی که اسلام دین حنیف الهی است.

فاشیستها،صهیونیست ها درتلاشند تا تمام مسلمانان جهان را نیزتحت سلطه خود درآورند. چطورمی شود مشکلات فلسطین را نادیده گرفت درحالی که مسجدالاقصی درقلب ماست.

سخنران بعدی آقای میرزاخان محراب اف بود(مدیرشیعیان) که بابیان مطالبی کوتاه گفت: پیامبرشخصیتی سیاسی بود که دربرابرجنبشهای ضد اسلامی زمان خودایستادند. امروز نه تنها روزمسلمین وستمدیدگان است بلکه روز وحدت جامعه اسلامی است.

پس ازآن آقای میرحامد محراب اف طی سخنانی اظهارداشت:

چرامابایدافرادی باشیم که هیچ نسبتی با پیامبرنداشته باشیم.سالهاست برادران ما را سرزمین خود بیرون کرده اند واین همه مارا نگران کرده است و ماه رمضان، ماه تکامل روح وهمبستگی ا ست که امیدوارم دراین ماه بتوانیم خود را به تکامل برسانیم.

سخنران بعدی آقای عمرالشافی- فلسطینی الاصل بود که با بیان پاره ی از مشکلات مردم فلسطین درسرزمینهای اشغالی وضرورت اتحادمسلمانان برای آزادی قدس، ازهمکاریها وتلاشهای رایزنی فرهنگی دربرپائی روزقدس قدردانی نمودواظهارامیدواری کرد که روز قدس سال آینده نمازرادربیت المقدس بخوانیم.

سخنران پایانی این مراسم رایزن فرهنگی بودکه گفت: جشن مقاومت وسالروزقدس فقط درایران وبلاروس نیست بلکه بیش از120کشورجهان امروزاین مراسم رابرگزارکردند بنابراین قدس وفلسطین تنهانیست.وی درادامه افزودسراسقف ارتدکس بیت المقدس اخیرادرمصاحبه ا ی گفته است که: خیلی به ما فشارمی آورندکه از ایران بدگویی کنیم ولی ما ا زایران سپاسگزاریم که ازفلسطین حمایت می کنند.

 

درپایان این مراسم سیاسی والهی، حاضرین نماز جماعت رابرپا کردندوبرسرسفره افطار،میهمان جمهوری اسلامی بودند.


١٥:٢٤ - 1396/04/06    /    شماره : ٦٨١١٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٩٩خروج
دوره دکتری پژوهش‌محور ویژه دانشجویان غیر‌ایرانی
دانشگاه ادیان و مذاهب به‌عنوان تنها دانشگاه تخصصی در حوزه‌ی ادیان و مذاهب در ایران، برای دانشجویان غیر‌ایرانی دوره دکتری پژوهش‌محور برگزار می‌کند. این دوره در 16 رشته مختلف در حوزه ادیان، مذاهب، عرفان، فلسفه و کلام اسلامی، شیعه‌شناسی، و مطالعات زنان برگزار می‌شود. عنوان رشته‌ها در پایان ارائه شده است.
 ٠٠:٤٧ - 1397/05/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
مرکز آموزش غیرحضوری (مجازی)
ارتباطات بین‌المللی جمعی از دانشوران حوزه علمیه قم به‌انگیزه گفت‌وگو و تعامل دینی و مذهبی و معرفی اسلام و مکتب تشیع، سبب شد که در سال ۱۳۷۳ مؤسسه‌ای را برای مطالعات و تحقیقات ادیان و مذاهب بنیان‌گذارند تا در آنجا درباره حوزه‌های مطالعاتی ادیان، مذاهب اسلامی، شیعه‌شناسی و مطالعات تطبیقی به‌صورت تخصصی پژوهش کنند.
 ٠٠:٤٣ - 1397/05/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
کنفرانس بین‌المللی "محاسبات و سامانه‌های توزیع‌شده DCHPC2018))" در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات
اولین کنفرانس بین‌المللی "محاسبات و سامانه‌های توزیع‌شده DCHPC2018))" در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با حمایت های مادی و معنوی تعدادی از دانشگاه‌های معتبر داخل و خارج از کشور در آذر ماه 1397 توسط دانشگاه قم و شرکت تحلیل‌گران پویا اندیش ارتباطات امروز، برگزار می شود.
 ١٢:٠٠ - 1397/04/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش مراسم اعطای دیپلم به فارغ التحصیلان خارجی در دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس
در روز شنبه مورخه 7 جولای 2018 برابر با 16/4/1397 مراسم اعطای دیپلم به فارغ التحصیلان خارجی دانشکده پزشکی با تخصص پزشکی و داروسازی در محل تالار اجتماعات دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس، برگزار شد.
 ١٩:٠٠ - 1397/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>