عنوان

اخبار > برگزاری سی و یکمین کنفرانس بین المللی "کولاس شناسی – 2017"


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری سی و یکمین کنفرانس بین المللی "کولاس شناسی – 2017"

برگزاری سی و یکمین کنفرانس بین المللی "کولاس شناسی – 2017"

به دعوت موزه "یاکوب کولاس" از سفارت جمهوری اسلامی ایران، جناب آقای ابوالقاسمی سرپرست رایزنی فرهنگی در مراسم رونمایی از تمبر بزرگداشت 135 سالگی یاکوب کولاس شاعر و نویسنده بلاروسی  و سی و یکمین کنفرانس بین المللی "کولاس شناسی  2017" حضور یافت.

در این مراسم شخصیت های مهم فرهنگی از مناطق مختلف بلاروس، اعضای آکادمی ملی علوم، کارمندان مرکز تحقیقات فرهنگ، زبان و ادبیات بلاروسی، موسسات عالی آموزشی و موزه های استان ها و پایتخت این کشور و همچنین نمایندگانی از روسیه ، اوکراین و لیتوانی حضور داشتند.

 طی این کنفرانس شرکت کنندگان به موضوعات ذیل پرداختند:

چاپ و ترجمه آثار یاکوب کولاس به زبان روسی و اعطای آن به سومین فرزند این شاعر ، مطالعه مقایسه ای یاکوب کولاس و پیمن پانچنکو، وجود پروژه های مشترکی تحت عنوان "کولاس؛ پوشکین و ویلنوس قدیم" میان موزه ادبی پوشکین در شهر ویلنوس و موزه "یاکوب کولاس"؛ همکاری متقابل کتابخانه ها و موزه های شهرهای مختلف بلاروس و دیگر کشورهای شرکت کننده در زمینه حفظ میراث ادبی و غیره. 

در پایان این کنفرانس، سرپرست رایزنی فرهنگی از بخش های مختلف موزه که آثار و اشیا به جامانده از این شاعر برجسته نگهداری می شود بازدید نمود.

 


٢٠:٢١ - 1396/08/11    /    شماره : ٦٨٩٠٩١    /    تعداد نمایش : ١٧٨خروج
دوره دکتری پژوهش‌محور ویژه دانشجویان غیر‌ایرانی
دانشگاه ادیان و مذاهب به‌عنوان تنها دانشگاه تخصصی در حوزه‌ی ادیان و مذاهب در ایران، برای دانشجویان غیر‌ایرانی دوره دکتری پژوهش‌محور برگزار می‌کند. این دوره در 16 رشته مختلف در حوزه ادیان، مذاهب، عرفان، فلسفه و کلام اسلامی، شیعه‌شناسی، و مطالعات زنان برگزار می‌شود. عنوان رشته‌ها در پایان ارائه شده است.
 ٠٠:٤٧ - 1397/05/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
مرکز آموزش غیرحضوری (مجازی)
ارتباطات بین‌المللی جمعی از دانشوران حوزه علمیه قم به‌انگیزه گفت‌وگو و تعامل دینی و مذهبی و معرفی اسلام و مکتب تشیع، سبب شد که در سال ۱۳۷۳ مؤسسه‌ای را برای مطالعات و تحقیقات ادیان و مذاهب بنیان‌گذارند تا در آنجا درباره حوزه‌های مطالعاتی ادیان، مذاهب اسلامی، شیعه‌شناسی و مطالعات تطبیقی به‌صورت تخصصی پژوهش کنند.
 ٠٠:٤٣ - 1397/05/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
کنفرانس بین‌المللی "محاسبات و سامانه‌های توزیع‌شده DCHPC2018))" در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات
اولین کنفرانس بین‌المللی "محاسبات و سامانه‌های توزیع‌شده DCHPC2018))" در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با حمایت های مادی و معنوی تعدادی از دانشگاه‌های معتبر داخل و خارج از کشور در آذر ماه 1397 توسط دانشگاه قم و شرکت تحلیل‌گران پویا اندیش ارتباطات امروز، برگزار می شود.
 ١٢:٠٠ - 1397/04/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش مراسم اعطای دیپلم به فارغ التحصیلان خارجی در دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس
در روز شنبه مورخه 7 جولای 2018 برابر با 16/4/1397 مراسم اعطای دیپلم به فارغ التحصیلان خارجی دانشکده پزشکی با تخصص پزشکی و داروسازی در محل تالار اجتماعات دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس، برگزار شد.
 ١٩:٠٠ - 1397/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>