عنوان

اخبار > غرفه هنرهای ایرانی در دانشگاه بلاروس


  چاپ        ارسال به دوست

غرفه هنرهای ایرانی در دانشگاه بلاروس

 

غرفه دایمی صنایع دستی ایران در دانشگاه فرهنگ و هنر شهر مینسک روز چهارشنبه 10/3/96 (31 می 2017) در طبقه سوم دانشگاه یاد شده ودر یکی از پر ترددترین معابر این دانشگاه افتتاح گردید .

غرفه " ایران" در مساحتی به ابعاد تقریبی 22 متر مربع دارای 5 ویترین ایستاده و یک ویترین دیواری مشتمل بر 2جام سنگ فیروزه و12 قطعه مینا در اشکال مختلف و 16 قطعه محصولات خاتم وهمچنین 6 پارچه قلمکاربه عنوان اولین چهره از هنرهای دستی ایرانی در این مجموعه به نمایش در آمد .

پرفسوریزیکوویچ ویکتور روبرتوویچ معاون رییس دانشگاه در این مراسم گفت : هنرایرانی بحث همیشه در آموزشهای اساتید ما هست که قبلا هم در برنامه های رایزنی فرهنگی با هنرهای ایران آشنا شدیم ، باید گفت که هنر ایرانی ستودنی است . ما امیدواریم این روابط مستمر باشد.

رایزن فرهنگی نیز طی سخنانی  وجود این غرفه را برای آشنایی با گوشه هایی از فرهنگ مبتنی بر تمدن کهن ایران نامید و این نماد ها را متاثر از جریان فکری دانست که در بستر فرهنگ ایران نهفته است و اظهار امیدواری کرد که گامهای بعدی به گسترش روابط همه جانبه و بویژه روابط فرهنگی بین دو ملت بیانجامد.

 

این نمایشگاه به اهتمام دانشگاه فرهنگ و هنر، رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و خانه دوستی ایرانیان در مینسک برپا گردید.


١٩:٣٠ - 1396/03/11    /    شماره : ٦٧٩٣٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٨خروج
دوره دکتری پژوهش‌محور ویژه دانشجویان غیر‌ایرانی
دانشگاه ادیان و مذاهب به‌عنوان تنها دانشگاه تخصصی در حوزه‌ی ادیان و مذاهب در ایران، برای دانشجویان غیر‌ایرانی دوره دکتری پژوهش‌محور برگزار می‌کند. این دوره در 16 رشته مختلف در حوزه ادیان، مذاهب، عرفان، فلسفه و کلام اسلامی، شیعه‌شناسی، و مطالعات زنان برگزار می‌شود. عنوان رشته‌ها در پایان ارائه شده است.
 ٠٠:٤٧ - 1397/05/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
مرکز آموزش غیرحضوری (مجازی)
ارتباطات بین‌المللی جمعی از دانشوران حوزه علمیه قم به‌انگیزه گفت‌وگو و تعامل دینی و مذهبی و معرفی اسلام و مکتب تشیع، سبب شد که در سال ۱۳۷۳ مؤسسه‌ای را برای مطالعات و تحقیقات ادیان و مذاهب بنیان‌گذارند تا در آنجا درباره حوزه‌های مطالعاتی ادیان، مذاهب اسلامی، شیعه‌شناسی و مطالعات تطبیقی به‌صورت تخصصی پژوهش کنند.
 ٠٠:٤٣ - 1397/05/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
کنفرانس بین‌المللی "محاسبات و سامانه‌های توزیع‌شده DCHPC2018))" در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات
اولین کنفرانس بین‌المللی "محاسبات و سامانه‌های توزیع‌شده DCHPC2018))" در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با حمایت های مادی و معنوی تعدادی از دانشگاه‌های معتبر داخل و خارج از کشور در آذر ماه 1397 توسط دانشگاه قم و شرکت تحلیل‌گران پویا اندیش ارتباطات امروز، برگزار می شود.
 ١٢:٠٠ - 1397/04/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش مراسم اعطای دیپلم به فارغ التحصیلان خارجی در دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس
در روز شنبه مورخه 7 جولای 2018 برابر با 16/4/1397 مراسم اعطای دیپلم به فارغ التحصیلان خارجی دانشکده پزشکی با تخصص پزشکی و داروسازی در محل تالار اجتماعات دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس، برگزار شد.
 ١٩:٠٠ - 1397/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>